בחברה טובה

אכילה בעבודה, 

מה נכון לאכול בישיבות בעבודה ואיך שומרים על  אנרגיה גבוהה במשרד?

ללא מעט אנשים שעובדים בעבודות מלחיצות כדוגמת: עולם העסקים וההייטק, חסרים וויטמינים מקבוצת B  ו-A  גם בשל המתח שנובע מהתחרותיות בסביבת העבודה וגם בשל אכילה לא נכונה והעדפה של פחמימות זמינות ו"ריקות".

פחמימות "ריקות" גורמות לתחושה של רעב, חוסר ריכוז ועייפות, תחושה שבעקבותיה, מתגברת שתיית הקפה אצל אנשים אלו ומתעצמת המשיכה לעוד מתוקים ולעוד פחמימות, כדוגמת: בורקסים, קוראסונים וופלים, עוגיות ועוד…במצב כזה, נוצר "מעגל קסמים" של רעב, חוסר ריכוז ועייפות שמובילים לאכילת עוד פחמימות ריקות (ולא מזינות), שתיית קפה ושוב – צניחת אנרגיה ושוב..

על מנת להתרכז בישיבה ולא להיות עסוקים בשליטה עצמית (אני כן אוכל או לא אוכל את הבורקס), המלצתי היא להגיע שבעים לישיבה או להגיע עם כריך משביע וטעים שהכנתם מבעוד מועד. אלא אם כן הצלחתם לשכנע  את הבוס שלכם לשנות את "האירוח" בישיבות ועברתם לכריכים וצלחות ירקות טריים (:

יש לציין שרבים יחשבו שדווקא צלחת פירות היא חלופה טובה אבל חשוב לשים לב למינונים, מאחר ואפשר לאכול הרבה פירות מבלי לשים לב עד שתשבעו ( יש גם לא מעט סוכרים בהם) ואכילתם לא "תחזיק" אתכם שבעים לאורך זמן.

בחברות גדולות גם נהוג להעמיס בחדר האוכל נשנושים זמינים, שתייה מתוקה ומתוקים. על ידי אכילה מסודרת בזמנים קבועים תוכלו להפחית משמעותית את הגיחות למטבחון. ואם כבר הגעתם לשם, נסו לבחור את הדברים היותר מזינים, תאכלו בישיבה ולא סתם על הדרך.

 

 

 

קודם
הבאה