כשאין ברירה, אני שולפת את הציפורניים! מה זה אבחון ציפורניים ולמה זה חשוב?

הציפורניים שלנו עשויות קרטין, אותו חומר שנמצא בשיער ובעור. הקרטין הוא חומר שהגוף מייצר וניתן ללמוד הרבה מאופן הייצור שלו על מצבו הבריאותי של האדם ע"י מאפיינים שונים כמו עובי הציפורן, צורת הציפורן, מבנה הציפורן, חוזק הציפורן, חריצים וסימנים על הציפורן (כתמים לבנים,קווים מרוקעים לדוג'..)ועוד.

למה זה חשוב? לעיתים, בזמן שבדיקות הדם מראות שהכל תקין, הציפורניים יכולות להראות ולהוכיח אחרת. אבחון ציפורניים יכול לתת אינדיקציה טובה על מצבו הכללי של המטופל, להצביע על חולשות גופניות, באם קיימות ולענות על שאלות כגון: האם ישנה ספיגה מספקת של ויטמינים ומינרלים בגוף. דוגמא מצוינת היא אבחון אנמיה בקרב מטופלים. קל מאוד לאבחן אנמיה דרך הציפורניים, בעוד שבבדיקת דם לעיתים הבעיה תאותר רק שהחולי כבר קיים. חשוב להבין, בבדיקות הדם ישנם טווחים שבמקרים מסוימים המדד אינו יוצא מהן, אבל המטופל עדיין יתלונן שאינו חש בטוב.

לא כל האצבעות שוות, וכך גם הציפורניים. ישנה התייחסות מסורתית שונה לכל אחת מהציפורניים המסייעת באבחון:

·         הזרת – קשורה לתפקוד מערכת ההפרשות, השתן והכליות.

·         הקמיצה – קשורה לתפקוד מערכת הלב וכלי הדם.

·         האמה – קשורה לתפקוד מערכת העיכול.

·         האצבע – קשורה למערכת הנשימה ותפקודה.

·         האגודל – קשור לתפקוד מערכת העצבים בגוף.

נשים רבות מתלוננות על כך שהציפורניים "מאז ומתמיד" חלשות, נשברות, מתפצלות. כל אלו סימנים שונים (לכל אחד מהם סיבה אחרת) למה שמתרחש בגוף ובד"כ במקרים אלו, יתרחשו שינויים גם בצמיחת השיער: השיער יהיה דליל יותר, קצוות מתפצלים, שיער נשבר, נשירה חזקה יותר, צמיחה איטית יותר וכו'..

מה ניתן לאבחן דרך הציפורניים?

·         אנמיה,

·         חוסר סידן

·         חוסר אבץ (נפוץ מאוד בילדים וקשור לגדילה ולתהליכי עיכול)

·         מזהמי מעיים

·         רגישות לגלוטן

·         חוסר ספיגת ויטמינים ומינרלים מהמזון = המשמעות היא שגם כאשר אוכלים את המזונות הנכונים, הגוף לא סופג אותם כראוי. יכול לקרות בקרב ילדים וגם מבוגרים.

·         בעיות בבלוטת התריס – בלוטת האיזון האחראית על איזון של מרכזים רבים וביניהם על חילוף החומרים הכללי בגוף. בלוטת התריס כל הזמן עוברות תנודות ולא כל תנודה מצריכה טיפול רפואי כשאני רואה סימנים המעידים על חולשה בבלוטת התריס, אמליץ למטופל כל תוכנית חיזוק ותמיכה הכוללת: צמחים ייעודיים ותזונה טבעית.

הגוף שלנו הוא האינדיקציה הטובה ביותר למה שקורה אתנו ואצלנו. באבחון ציפורניים אין שימוש בכלים ,שום דבר פולשני או מכאיב רק התבוננות בציפורנים שממנה ניתן להרכיב תמונת מצב והערכה לגבי מצב המטופל ומה מצריך טיפול.

למידע נוסף ולתיאום פגישה, צרו קשר.

 

קודם
הבאה