רפלקסולוגיה

מהי רפלקסולוגיה

reflexlogyרפלקסולוגיה הינה שיטת טיפול ואבחון ברפואה משלימה, המגיעה מהמילה REFLECTION, שפירושה-השתקפות, ההנחה הבסיסית של הרפלקסולוגיה
הינה שגוף האדם כולו משתקף ברגל ולכל איבר יש ייצוג בכף הרגל .הרגל הינה איבר סומטוטופי, איבר שהגוף משתקף דרכו, בתוכו ועליו, בדומה למראה. ישנם איברים סומטוטופיים נוספים, שדרכם ניתן לקבל אבחנה מעמיקה יותר לגבי המטופל, לדוגמא: קשתית העין (אירדיולוגיה), לשון, ציפורניים, אוזן ועוד.

כיצד פועל הטיפול הרפלקסולוגי?

הטיפול הרפלקסולוגי כולל לחיצות ועיסוי בנקודות בכף הרגל כאשר לכל איבר נדרשים כיוון, עוצמה וטכניקה מותאמים ושונים.

הפעלת הלחץ על נקודות בכף הרגל יוצרת גירוי ושולחת אותות דרך מערכת העצבים ההיקפית למוח, המוח מעבד את האותות ושולח את תגובתו לאיברי המטרה. בכך, מתרחש "שפעול" (אקטיבציה של) אותם איברים ועידוד כוח הריפוי הטבעי של הגוף.

באילו בעיות ניתן לטפל באמצעות רפלקסולוגיה?

בראש ובראשונה, הרפלקסולוגיה פועלת להפחתת רמות המתח ומתוך כך, משפיעה על:

  • כאבי גב וכאבי שרירים
  • כאבי ראש כרוניים ומיגרנות
  • כאבים בכפות הרגליים
  • עצירות ובעיות עיכול אחרות
  • קשיי נשימה, בעיות שינה ועוד.

רפלקסולוגיה והטיפול הנטורופתי

רפלקסולוגיה מהווה כלי חשוב במסגרת הטיפול הנטורופתי ומסייעת רבות בניקוז ופינוי רעלים, בהפחתת רמות המתח הכלליות, באיזון מערכות הגוף ועידוד כוחו הטבעי של הגוף לריפוי ואיזון.

למה לבחור בטיפול רפלקסולוגי?

רפלקסולוגיה פועלת במקרים מסוימים מהר מאד, ודי לפעמים בטיפול אחד על מנת לעזור למטופל להיפטר מכאבי ראש או מיגרנות, צרידות, שיעול, ליחה, צינון ואף בעיות נשימה. בנוסף, היא מרגיעה ונוגעת ברגש לא פחות מאשר בגוף. היא מגיעה לרובד נפשי עמוק והמגע, מלבד היותו נעים, עוזר לאזן מצבים גופניים ולחבר את המטופל לקרקע, לכאן ועכשיו.

היא מתאימה לטיפול החל מתינוקות קטנטנים ועד למבוגרים. לכל גיל אורך טיפול המתאים לו. אצל ילדים קל מאד לראות את השיפור תוך זמן יחסית קצר.

הרפלקסולוגיה משמשת גם ככלי אבחוני שמאפשר לבדוק אם יש עומס על איזור מסוים או איבר פנימי מסוים כמו הכבד או הכליה. ניתן לטפל באמצעותה גם במקרים של עומס על הכבד ובעיות בלחץ הדם בשילוב עם צמחי מרפא.

בתחילת כל טיפול אני מתחילה בתנועות קלות של לומי לומי. זה מעין נענוע קל שמזכיר תחושה של עובר ברחם. למטופל נוח, הוא שוכב על המיטה והנענוע עוזר להזרים את האנרגיה בגוף וגורם בעצמו לתחושה נעימה. את השמנים בהם אני משתמשת אני בוחרת באמצעות התאמה לבעיה או לאדם בו אני מטפלת. באזורים בהם האנרגיה תקועה המגע עלול להיות קצת פחות נעים אך באופן כללי החוויה היא נעימה ועמוקה פיזית ורגשית.

תכיפות הטיפול משתנה ממטופל למטופל. ישנם מטופלים שזקוקים לטיפולים פעמיים בשבוע וכאלה שמגיעים פעם בשלושה שבועות. הטיפול, ככל הטיפולים שאני מעניקה, מותאם אישית.

לקבלת יעוץ ופרטים נוספים מלא פרטיך עכשיו!

מחקרים רפואיים אודות יעילות הטיפול הרפלקסולוגי: