פרחי באך

מה הם פרחי באך?

היום נהוג לBach-flowersחשוב שרבות מהבעיות הפיזיולוגיות או המחלות (אם לא כולן) נובעות ממקור רגשי, אך כשאדוארד באך, בקטריולוג והומאופת העלה את הרעיון ב1930 התפישה הזו לא היתה מקובלת.

באך האמין שמחלות נובעות מסתירה פנימית או קונפליקט בין תפישת עולמו של האדם למעשיו בפועל. אותו קונפליקט או מלחמה פנימית יוצר למעשה "חסימה אנרגטית" היוצרת דיסהרמוניה גם בגוף ומובילה לחולי.

הטיפול בפרחי באך ה
וא שימוש ב38 סוגים של תמציות צמחיות כאשר כל אחת מטפלת במצב רגשי אחר. למרות זאת השיטה הטיפולית מבוססת על התאמה אישית למטופל לפי אבחון, העדפות ובחירה אינטואיטיבית.

התמציות מבוססות על שילוב בין מים, אלכוהול (במידה מועטה) והצמח. לפעמים לא תמצית אחת אלא שילוב של תמציות הוא שנותן מענה לצרכי המטופל. אחת הפורמולות המוכרות והנפוצות בשוק הטיפול האלטרנטיבי היא ה"רסקיו רמדי" שהפכה למותג ממש ומורכבת בעצמה משילוב של כמה תמציות באך.

באך האמין שלמים "יש זכרון", ושאם משרים צמח במים, האנרגיה של הצמח עוברת אליו. כאשר היה חש ברע היה מעביר את ידו על התמציות וכאשר הרגיש שאחת התמציות "מרוממת את רוחו" היה רואה בה את התרופה למצבו.

לאיזה מצבים יכול להתאים טיפול בפרחי באך?

טיפול בפרחי באך יכול להתאים ל:

*חרדות ופחדים, בהם: חרדת מבחנים, חרדה מטיסות, פחד ממקומות הומים, ממקומות סגורים, מחרקים ועוד.

* דכאון,

*מצבי סטרס שונים: לחץ בלימודים, לחץ בעבודה, הרטבות לילה, בעיות שינה, דאגת יתר, בטחון עצמי ודימוי עצמי נמוך וכן הפרעות אכילה.

לפרחי באך, השפעה מרגיעה והם מסייעים להשתחרר מרגשות שליליים.

התמציות בטוחות לשימוש ואין להן תופעות לוואי.

הניסיון הטיפולי שלי בפרחי באך

השיטה בה אני משתמשת כל השנים, ייחודית ומאפשרת לי לקבל אבחנה מדוייקת למטופל עצמו מתוך תת המודע שלו ובכך, להגיע לשורש הבעיה ולא למקור השטחי (הסימפטום)השיטה בה אני משתמשת, מאפשרת לי לקבל תמונת מצב ברורה של מטופל מבחינת ההווה, איזה בעיות אקוטיות כרגע. במקביל אני מאתרת את שורש הבעיה ואנו מתאימים את הטיפול לטווח הקצר ולטווח הארוך. תמיד הבחירה שלי איזה תמצית לתת, גם לילדים קטנים שבאים אלי, תיקח בחשבון את מה שהמטופל עצמו בוחר בין אם זה באמצעות קלפים של פרחי באך או באמצעות תמציות הפרחים עצמן.

בידי, ניסיון עשיר עם פרחי באך ואני נוהגת לשלב בטיפולים רבים לתמיכה בתהליך.

אף על פי שפרחי הבאך מטפלים במצבים רגשיים ופסיכולוגיים הם נותנים מענה למצב הפיזיולוגי לא פחות מהמצב הנפשי.