פצעי ההרפס – למה זה קורה ואיך אפשר לטפל?

תמיד זה מופיע ברגע הלא נכון, אי אפשר להתכונן אליו וכשזה מגיע קשה להסתיר.

פצעי ההרפס! למה זה קורה ואיך אפשר לטפל?

פצעי הרפס נוטים להתפרץ כאשר יש שינויים במזג האוויר: בקיץ, בחום הכבד, בחורף ובמקרים מסוימים גם בעונות מעבר. בחורף, ניתן לראות שיש יותר מקרים וזאת בעקבות התמודדות של מערכת החיסון ביתר שאת בתקופה זו של השנה: יותר בקטריות באוויר, יותר ווירוסים.

ישנן סיבות רבות להופעת ההרפס : הורמונליות, ביולוגיות, תורשתיות תזונתיות, אפילו חשיפה מרובה לשמש יכולה לגרום לכך ובמיוחד בתקופות לחץ!  מדוע? סטרס יכול להיות מצב נפשי דוחק, התרגשות גדולה ויכול להיות גם זמן מחלה. וכידוע, סטרס מחליש את מערכת החיסון ולכן בזמנים אלו הגוף חשוף יותר להתפרצות פצעי ההרפס.

כל אדם שיש לו הרפס ודאי  יודע שהרפס זה "לכל החיים", מאחר והווירוס נמצא בגזע המח ואינו נמחק.

מה כן מעודד?

אורח חיים נכון ותמיכה במערכת החיסון (פנימית ), גורם לכך שתדירות ההתפרצויות, הולכת ופוחתת עד למצב מאוד מינורי, שאינו מהווה סבל או פגיעה באיכות חיים.

איך מומלץ לטפל?

ישנו תכשיר שמקובל להשתמש בו ברפואה הקונבנציונאלית לאחר התפרצות הפצעים, אך רבים מהמטופלים מדווחים כי הוא אינו פותר את הבעיה בכל המקרים או אינו מעלים את הפצע באופן מלא.

הטיפול הטבעי מציע תערובת שמנים לטיפול מקומי אשר מורכבת ממספר שמנים, Simplex Herpes. כולם יחד יודעים לטפל ברקמה בצורה עמוקה יותר ולכן התגובה המתקבלת ממטופליי היא שהם מרגישים שהפצע מחלים מהעומק.

בנוסף, ישנו שמן קסם המתאים למצבים שההרפס מתפרץ והוא המליסה, אך בשל מחירה היקר (עד מאוד! )מקובל היום לשלב אותה בתוך אותה תערובת שמנים אשר מתאימה גם כשההרפס התפרץ וגם למצב של "רגע לפני" (שלב העקצוץ).

תיאור מקרה:

המקרה הכי קשה שטפלתי בו היה בחור בן 35 עם הרפס על כל לחי ימין, לאחר טיפול באמצעות הרכב השמנים ונטילת צמחים בבליעה אשר תומכים במערכת החיסון, לאחר שבוע, ההרפס נעלם לגמרי וגם העור נשאר ללא צלקות ובהמשך, תדירות התפרצות ההרפס פחתה מכל חודשיים, שלושה לפעם בחצי שנה.

 

קודם
הבאה