זהירות! בופה לפניך

הקיץ הזה תלבשי לבן, עונת האירועים נפתחה רשמית.

כל חתן וכלה היום מנסים להעלות את רמת האירוח בכלל ואת איכות האוכל בפרט

כמובן שהגיוון הוא עצום וכולל הכל!!!
מספר דברים ששווה לשים לב אליהם בעניין:

  1. אל תרעבו כל היום בטענה ש"היום יש לי אירוע בערב" –ששם תהיה כמובן התנפלות היסטרית וחוסר שליטה . ממליצה לאכול ארוחת בוקר וצהריים מסודרות ולפני שיוצאים לחתונה ,לאכול בבית פרי וכמה אגוזים , כן! מה ששמעתם! תגיעו שפויים ולא תתנפלו.
  2. הרבה יותר קל כשמגישים את האוכל לשולחן במנות אישיות. בדרך כלל שיש בופה, הנטייה היא לאכילה מופרזת יותר ופחות מדודה. כמובן שאין לך איך לשלוט על צורת ההגשה, אבל אנחנו כן יכולים לעשות בחירות נכונות. הצעד הראשון שהייתי ממליצה לעשות הוא לעבור בכל העמדות ולראות מה מוגש בכל אחת מהן, לבחור עמדה שאנו מעדיפים מכל המבחר, כדי לא "להצטער" אחר כך ולהתפתות לעוד. עדיף לבחור מנות שאפשר לראות מה יש בהן, מה מכילות. לבחור לאכול או דגים או בשר ולא גם וגם (עומס על העיכול ומגוון רחב יותר שיגרום לאכילה יתרה)+ הרבה ירקות וסלטים בכל מיני צורות וצבעים!
  3. קבלת פנים – גם הקבלת פנים היא סוג של בופה עם לא מעט פיתויים. אפשר לקחת כוס משקה עם מנה אחת קטנה ולאכול יותר באירוע או להיפך…אם בחרנו בקבלת פנים, עדיף לבחור מנות גדולות יותר ולא מנות פתיח מאחר ומהן נרצה לאכול יותר כדי להתמלא. מנות ללא תוספת קמח ו/או טורטיות למיניהן (קטנות וצריך כמה כאלו כדי לשבוע מהן).

     

  4. אלכוהול – תחליטו מראש כמה מנות אלכוהול אתם מקציבים לעצמכם במיוחד בעונה כזו שבה אתם יכולים להימצא ב2-3 אירועים בשבוע אחד! ועם כל כוס אלכוהול -לשתות 2 כוסות מים, חובה! כדי להפחית את כמות האלכוהול שתשתו ובנוסף, אלכוהול משתן ואנחנו מפסידים נוזלים שימו לב, אלכוהול מוריד את יכולת ההערכה הכללית שלנו וכמובן גם לכמות האוכל ולסוג האוכל שנבחר. טיפ נוסף, לאכול בבית פרוסת לחם (לא להגיע על קיבה ריקה) טבולה בהרבה שמן זית. למה? שמרפדים את הבטן בשמן האלכוהול נספג לאט יותר ולא מגיע ישירות לדם.

     

  5. קינוחים – שוב, גם כאן ממליצה להחליט (ולעמוד בזה כמובן) שאתם אוכלים קינוח אחד או שניים (תלוי בגודל) כדי לא "ללכת לאיבוד" עם הכמויות מתוקים שנכנסים לחישוב השבועי.

שיהיה במזל (:

קודם
הבאה