רפואה נטורופתיה ומהו הטיפול הנטורופתי?

nateroptatyהטיפול הנטורופתי עוסק במניעה ובריפוי באמצעות תזונה, צמחי מרפא, תוספי מזון ושינוי הרגלי חיים ומטרתו לעורר את כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף ובכך למנוע מחלות או להתמודד עם מחלות ובעיות רפואיות שונות עד להקלה משמעותית ואף החלמה מלאה.

לרפא את הסיבה למחלה ולא רק את התסמינים

בבסיס הנטורופתיה, קיימת ההנחה כי הגוף שלנו בעל יכולת לרפא עצמו, ולכן הנטורופת משמש כמסייע לגוף לרפא את עצמו בדרכים טבעיות על ידי עידוד כוח הריפוי הטבעי של הגוף. כשאדם נקלע למצב מחלה שלגוף קשה להתגבר עליה, הנטורופת יסייע לאותו אדם להתגבר על המחלה על ידי הסרת המכשולים כגון זיהום חיצוני, מחולל מחלה כלשהו, מזון לא בריא, חוסר פעילות גופנית וכו' ואינו פועל רק לשם דיכוי הסימפטומים.

מה קורה במפגש הראשון ?

*ראשית, היכרות ואבחון

האבחון  הנטורופתי נערך ב-2 מישורים במקביל:

אבחון מערבי: בדיקות מעבדה, צילומי רנטגן ועוד.

 אבחון מסורתי: לשון, ציפורניים , קשתית העין ותשאול נטורופתי מקיף.

כל אלו, מהווים את הבסיס לקביעת האבחנה הנטורופתית ובניית תכנית טיפול מותאמת.

אורכה של הפגישה הראשונה הוא בין שעה וחצי לשעתיים. בפגישה זו אני עורכת תשאול נרחב, אוספת כל חומר ומידע לו אני זקוקה כדי להגיע לאבחון ולהתאים את תוכנית הטיפול הטובה, האישית והספציפית ביותר עבור האדם היושב מולי. הטיפול מורכב מהתאמת תוכנית תזונה, התאמת צמחי מרפא, תוספי תזונה, שמנים אתריים ותרופות עממיות .במקרים רבים, התוכנית הטיפולית תהיה מורכבת משילוב שיטות גוף-נפש משלימות, כגון: רפלקסולוגיה ,EFT, דמיון מודרך ופרחי באך. חשוב לדעת: בפגישה הראשונה, אני עורכת תיאום ציפיות ומרבית הטיפול נעשה בתיאום ובשקיפות עם המטופל לאורך כל הדרך ומותאם ליכולת ולרצונות של המטופל.

מה צריך להביא לפגישה הראשונה?

* בדיקות דם עדכניות אם יש ברשות המטופל וכל חומר רפואי אחר שיכול לסייע .

*רשימת תרופות, צמחי מרפא, ויטמינים ומינרלים אותם נוטל המטופל.

הנחיות לקראת הטיפול:

* יש להימנע מאכילה ושתייה (למעט מים) כשעתיים לפני הטיפול לטובת אבחון לשון.

* יש להסיר לק לפני הטיפול לטובת אבחון ציפורניים.

המשך טיפול

המשך תכנית הטיפול כולל תמיכה בשינוי הרגלי החיים על ידי מתן פתרונות קלים ופשוטים וחיזוק מתמיד של דרך החיים הנכונה עד לריפוי הבעיה.

כמה מפגשים נדרשים?

מספר המפגשים משתנה מאדם לאדם בהתאם למספר פרמטרים: משך הזמן שהבעיה קיימת, גיל, נכונות לשינוי ושיתוף פעולה, קצב ואופי אישי. רק לאחר פגישת היכרות שבה אני עורכת אבחון אוכל לקבל הערכה למשך זמן הטיפול ומספר המפגשים הנחוצים. בנוסף, באופן כללי, ככל שהבעיה מורכבת יותר ומלווה אדם שנים באופן כרוני, כך יתארך זמן הטיפול מבחינת  מספר המפגשים אך לא בהכרח מבחינת תדירות המפגשים.

ניתן בהחלט להגיע למפגש אחד, בייחוד כאשר מדובר בבעיה אקוטית חד פעמית, או בצורך להכוונה ויעוץ למניעת מחלות ושמירה על הבריאות. במקרים מורכבים יותר, היתרון במפגש בודד הוא, שמקבלים הכוונה, טיפים ויעוץ מקצועיים על מנת לסייע ואולי להקל, אך כל אדם יודע שמפגש בודד לא יפתור בעיה של שנים.

ליווי אישי

חלק חשוב בתהליך הריפוי הוא הליווי האישי, אשר מעניק למטופל מענה לכל שאלה או בעיה. הליווי האישי מתקיים במפגשים ובאמצעות המייל לאורך הטיפול כולו.

 

מטרת הטיפול המרכזית, בגישה הנטורופתית, היא יצירת תהליך הבראה וריפוי אשר מחזיר לגוף את איזונו הטבעי ואת יכולתו לרפא את עצמו.

 

קצת על רפואה נטורופתית

הרפואה הנטורופתית נחשבת לאחת הגישות המקובלות ביותר ברפואה המשלימה והיא מבוססת מחקרית* קישור ל"נטורופתיה כמדע".

שורשיה של הנטורופתיה נעוצים עמוק במסורות שונות ברחבי העולם וענפיה השונים מעוגנים כיום בעולם המדע והמחקר המתפתח. הנטורופתיה מבוססת על טיפול דרך תזונה טבעית, תרופות טבעיות וטיפולים אשר הוכיחו את עצמם במשך שנים. הטיפול הנטורופתי מסתמך על המדע ועל מחקרים מדעיים. הנטורופתיה מציעה טיפולים טבעיים לחלוטין בעלי בסיס מציאותי ומחקרי ונטולי תופעות לוואי.

נטורופתיה לא עוסקת בריפוי מיסטי של הגוף, אלא בשיפור מעשי, מחשבתי ותודעתי של הבריאות שלנו מבחינה פיזית ונפשית, על ידי שינוי אופן ההתנהלות וההתנהגות שלנו עם גופנו, הן מבחינת המזון אותו אנו מכניסים לגופנו והן מבחינת הפעילות הגופנית וכן באמצעות כלים מן הטבע המעודדים תהליכי הבראה שונים בהתאם לבעיותיו האדם.

אם אתם רוצים לחיות נכון יותר,

 אם אתם מעוניינים ללמוד כיצד הגוף שלכם יכול לתפקד כמו שהוא מסוגל באמת, הן בהתמודדות עם בעיות רפואיות קיימות והן במניעה של מחלות ובעיות עתידיות.

 

הנטורופתיה כמדע

הנטורופתיה היא תחום רפואי המבוסס על אלפי מחקרים מדעיים [Evidence Based Medicine] וידע רב שנים.

מה הופך את הנטורופתיה למדעית?

עריכת מחקרים המקובלים בדיסציפלינה מדעית. מחקרים השוואתיים וקליניים, אשר בשניהם פועל העיקרון של מובהקות סטטיסטית, הנקבעת בהשוואה לקבוצות ביקורת שלא קיבלו תוסף מזון מסוים או, לחלופין, קיבלו תוסף מזון דמה (פלסבו-"אין בו") בדיוק כפי שהרפואה הקונבנציונאלית עורכת מחקרים בתרופות. מדע הנטורופתיה מתחדש ללא הרף וקיימים בו אלפי מחקרים השוואתיים וקליניים. המחקרים בנטורופתיה מבוצעים הן בעולם המערבי והן בעולם הלא מערבי (דוגמת סין).

לקבלת יעוץ ופרטים נוספים מלא פרטיך עכשיו!

צרו איתנו קשר לפרטים נוספים