טיפול בזמן היריון:

herayon_veledaתקופת ההיריון היא תקופה מרגשת מצד אחד ומצד שני, מסעירה. הרבה שינויים מתחוללים בזמן הזה. פיזיים, הורמונאליים, רגשיים.

לא תמיד אנו יודעות כיצד להכיל או להתמודד עם כל מה שעובר עלינו. הן מבחינה בריאותית והן בקבלת השינויים הפיזיים והנפשיים שמתחוללים בנו. למי מאיתנו לא קרה במהלך ההריון שחשה כאב ראש או כאב גב ורצתה לקחת כדור נגד כאבים ולא ידעה אם מותר או כדאי. כל מי שחוותה בחילות, כאבים או אפילו סימני מתיחה היתה שמחה לפתרון שלא כרוך בנטילת תרופות מרשם. החדשות הטובות הן, שיש פתרונות טבעיים שיכולים להקל על נשים הרות ובו בזמן לשמור על בריאותו של העובר ואף לחזק אותה. רפואה נטורופתית יכולה לסייע לכן בזמן ההיריון באמצעות תזונה מותאמת באופן אישי, הפחתת הלחץ הנפשי בזמן ההיריון והכנת הגוף ללידה. במאמר זה נבחן כמה אפשרויות שיעזרו להפוך את החוויה לקלה ונעימה יותר עבורכן, האמהות שבדרך.

הטיפול בהריון הוא כולל ומקיף. ומותאם לשבוע ההריון הרלוונטי. ניתן מענה לכאבי גב, בצקות, סימני מתיחה, אכילה והשמנה, בדיקה והתאמת תוספי התזונה שאת נוטלת, התאמת פרוביוטיקה, טיפול בשינויים הורמונליים, פריקת מתחים באמצעות שיחה, התאמה של פרחי באך או צמחי מרפא, eft  ורפלקסולוגיה. המענה הטיפולי המקצועי שניתן במהלך ההריון  מותאם באופן אישי, פיזי ונפשי.

בהיריון, יש מעט צמחים שניתן ליטול ולכן חשוב הליווי המקצועי אשר מותאם בצורה הבטוחה והיעילה לשימוש בזמן ההיריון וההנקה.

ובכל זאת, כמטפלת מקצועית, אני יודעת להתאים את הטיפול היעיל והבטוח לשימוש בזמן ההריון. תרופות טבעיות יכולות להינתן במגוון דרכים; תה, אבקות, שמנים אתרים, טינקטורות, תוספי מזון או אפילו שינוי בהרכב המזון או בהרגלים.

בכל מקרה, בין אם אתן מנסות להכנס להריון או כבר בעיצומו של התהליך חשוב להתייעץ עם נטורופת מוסמך לפני ההחלטה איזה תרופה טבעית לצרוך. הזמינות של תוספי תזונה ותרופות טבעיות השתנתה מאד עם התפתחות המודעות לרפואה אלטרנטיבית, אך לא מומלץ להתחיל לצרוך מוצר מבלי שההתאמה האישית לצורך ולמצב הבריאותי יבדקו ע"י איש מקצוע. חלק מהתרופות הטבעיות בעלות השפעה חזקה כמו זו של תרופה כימית ולכן עדיף לנהוג משנה זהירות.

המקרים השכיחים בהריון שמגיעים אלי ומקבלים מענה ברמה המקצועית הם:

*בחילות

*הקאות

*לחץ נפשי וחרדה

*סכרת הריונית

*השמנה

*עצירות

*טחורים

*מיעוט טסיות

במהלך ההריון חשוב להבין את השינויים שמתחוללים ולא תמיד אנו יכולות להכתיב לגוף או לארגן בעצמנו את הדיאטה הנכונה עבורו. אפשר אפילו לשתות קפה מידי פעם למרות שההמלצה הגורפת היא להמנע מקפאין ככל האפשר. זכרו שזו תקופה והיא חולפת. אין צורך להתנזר בה מכל מזון שאתן אוהבות וגם לא "לאכול בשביל שניים". מילת המפתח להתנהלות במהלך ההריון היא "מתינות".

שיהיו לכן הריון ולידה קלים.

לקבלת יעוץ ופרטים בנושא הריון ולידה מלאי פרטיך עכשיו!

צרו איתנו קשר לפרטים נוספים